reklam

Bebek Bakımı Bilgileri

Gebe ve Bebek 31 Ağustos 2017 - 12:24 444 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Benim henüz tecrübelerim yeni. Kızım şuan 3 yaşına girmek üzere, ilk doğduğu zamanlar bu günleri hayal etmek bile imkansızdı benim için. Erken doğum olduğu için daha küçük ve daha zayıftı. Ben bu çocuğa nasıl bakacağım derken bir de baktım ki kendi kendime ustalaşmışım. 🙂

Bebek bakımı dediğimiz şey, çok kapsamlı, karışık ve ürkütücü görünüyor olabilir, yeni annelere. Fakat, hiç de öyle değil. Kendinizi paniğe sokmadan, sakin adımlarla bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Yenidoğan bebeklerde banyo suyunun sıcaklığı önemli. Söylenen dereceyi anlamanın en kolay yolu, dirseğinizi suya sokmanız. Eğer yanmıyorsa dirseğiniz, su iyidir. 🙂 Bu da annemin öğrettiği bir taktik. Evet, zaman değişti, çocuk bakımı ve eğitimi çok farklı ama yine de, eskilerden yardım almak şart. Bazı tiyoları bizlere çok pratiklik katacaktır.

Her banyo sonrası, bebek yağı ile göbek ve ayak masajı yapmanız bebeğinizi rahatlatmakla birlikte, aranızdaki bağı da güçlendirmeye yarayan bir uygulama. Emin olun..

Göbek bağı bakımı, bu zamana kadar kulaktan dolma bir çok söylemlerle bizleri en çok korkutan konu. Aslında öyle olmadığını söylemeliyim. Göbek bağını ve çevresini temiz tutmanız, doktorunuzun verdiği ilaçları sürmeniz yeterli.

Bebeklerde alt değiştirme işlemi de farklılık gösteriyor. Kız çocuklarını arkadan öne temizlemek, erkek çocuklarını da önden arkaya temizlemek gerekir.

 


Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Kabak Ve Havuç Spagetti

Herkese Merhaba! Şimdi tarifini paylaşacağım bu pratik yemek, bir çok amaç için kullanabileceğiz bir ape...

Hem Serinleyin, Hem de Enerji Tasarrufu Yapın

  Eğer bu sıcak havalarda vantilatör ile serinlemeye çalışıyorsanız baştan söyleyeyim: Boşuna uğraş...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP