reklam

Değnek Adam – Stick Man –

Kitap & Çocuk Kitabı 17 Mart 2016 - 17:42 436 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Değnek Adam – Stick Man –

Değnek adamı ormanda ilk gören köpek oluyor ve onu bir çubuk sanıyor. Ağzına alıp başlıyor oynamaya. Önce fırlatıp tutuyor ve sonrasında değnek adamı serbest bırakıyor. Özgür kaldığını düşünüp evine doğru yol almaya başlarken bu sefer de bir kız çocuğunun oyuncağı oluyor.

Oradan oraya savrulmaya başlayan kahramanımız, nehire, nehirden denize, denizden sahile, savrulmaya devam eder. Kah kalem yerine konur, kah yay yerine. Çektikleri bitmez değnek adamın kitap boyunca..

Etkileyici, eğlendirici, öğretici ve çok akıcı bir kitap. Hızla sonuna yaklaşıyor ama sonunda da mutlaka bir ders alıyorsunuz. Okura harika bir slayt gösterisi yapılmış, çizimler ile. Resimlerle anlatılanlar birbiriyle paralel olarak seyir ediyor. Günlük yaşama çok uygun, detaylı görseller ile kendinizi orada hissetmeniz kaçınılmaz.

Kitap, bir yılbaşı gecesi ile son buluyor. Süslü bir evin şöminesinde yanacak bir odun olduğunun farkında olmadan yorgunluktan derin uykuya geçiyor. Uykusu esnasında ailesini hayal ediyor ve birden uyanıp kurtulmaya çalışıyor.

Buradan sonrasında Noel Baba ile olan dostluğu başlıyor. En nihayetinde de ailesine kavuşuyor. Ailede ki tüm bireylerin mutluluğuna şahit olmak içinizi büyük bir mutlulukla ısıtıyor.

Bu kitap ile çocuk, bir nesnenin bir çok şekilde kullanılabileceğini görüyor. Yani hayalgücüne katkısının büyük olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca mevsimleri tek tek yaşıyor ve zaman kavramını da öğrenmiş oluyor. Aile sevgisi müthiş bir detayla anlatılmış. Bu kitabı bir tiyatroya dönüştürmek de çok kolay. Böylece yaratıcı drama tekniği kullanarak çocuğunuzla harika bir vakit geçirebilirsiniz.

Bizce bu kitapta en önemli vurgu, ne olursa olsun mücadeleyi bırakmamak. Değnek adam, başına gelen her olaydan sonra umudunu ve mücadelesini bırakmıyor.


ETİKETLER:
Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyvah Kalbim Kırıldı.!

Bu kitabın önce ismi insanın kalbini çalıyor , daha sonra da içinde ki resimleri... Kalben'in resmedilişi o...

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Hayal Kız

  Uç bakalım, uç bakalım, havalara uç bakalım. P...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP