reklam

En İyi Çocuk Filmleri – 1

Film & Çocuk Filmleri 21 Temmuz 2017 - 11:15 1147 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

En İyi Çocuk Filmleri – 1

1. Köfte Yağmuru

Sıradan bir aile sahip olan, sıradışı, sıradışı güçlere sahip, mucit bir çocuğun hikayesi. Çok eğlenceli. Bade ile izlerken gülme krizlerine girdik. Çünkü, bu mucit çocuk aslında icat ettiği hiç bir şeyi çalıştıramaz ama vaz da geçmez. En son suyu yiyeceğe dönüştürmek için bir makine icat eder ve bu makine bir roket gibi gökyüzüne fırlar bunun ardından gökten yiyecek yağmaya başlar. 🙂 Devamını izleyince görün..

2. Moana

Disney’in bir sevimli kahramanı daha..

Antik Polonezya’da bulunan bir Ada’da yaşayan Moana, okyanus tarafından seçilmiş bir çocuktur. Çünkü; efsaneye göre yarı Tanrı olan Maui, tüm insanlığı ve doğayı bir felakete sürüklemiştir. Moana’da bu felaketi durdurmak için yola koyulur.

3. Küçük Deniz Kızı Ariel

Deniz kızı Ariel, hayalini kurduğu yakışıklı Prens ile tanışmak ve onunla evlenmek için deniz altının kara büyücüsü Ursula ile bir anlaşma yapar. Çünkü, Prens ile evlenip normal bir insan gibi hayat sürmek ister. Bu hayalinin peşinden gitmek için de her şeyi göze alır. Ursula ile yapılan anlaşmadan sonra başına bir çok işe gelir.

4. Komşum Totoro

Renkli, akıcı ve bir o kadar da içten bir film. Dev gibi, pofuduk, tatlı mı tatlı Totoro, çocukların en yakın arkadaşı olacak bir karakter. Mei ve Satsuki’nin annesi hastadır. Annelerinin hastalığından dolayı evlerini başka bir yere taşırlar. Bu eve geldikten sonra, hayatlarında bir şeyler değişir.

5. Ter Yüz

Yine Disney filmi. Çok eğlenceli ve renkli bir seyir için ideal. San Francisco’da babasının yeni bir işe başlamasıyla küçük Riley’in hayatı tamamı ile değişir. Küçük Riley’i nasıl bir hayatın beklediğini, farklı okul ortamı, yeni arkadaşların nasıl olacağı konusunda düşüncelerine eşlik eden duyguları ile zamanını geçirir. ‘Neşe’ Riley’in en sevdiği duygusudur. ‘Neşe’ küçük Riley’i her zaman pozitif tutmaya çalışsa da diğer duyguları bu yeni hayata pek uyum sağlayamazlar. Mizahı çok kuvvetlidir, söylemeden geçemeyeceğim.

6. Troller

Trol kasabasında mutlu ve tehlikelerden uzak yaşayan Troller, yılar önce Bergen’lar denilen yaratıkların ellerinden kurtuldukları günü büyük ve çılgın bir parti ile kutlamaya karar verirler. Bu partiye bir tek,  her zaman mutsuz ve karamsar tek Trol olan Çalı karşı çıkmaktadır. Çünkü yine Bergen’lara yakalanacaklarını düşünür ve öyle de olur. Troller’in Prenses’i Poppy de arkadaşlarını kurtarmak ister ve yanına Çalı’yı da çekmeye çalışır. Birlikte büyük bir maceraya atılırlar. Görseli muhteşem olan bu film, zaman zaman şarkılarla da çocukları eğlendirir. Aslında komedi olan film bence, içinde duygusallık da barındırıyor. Arkadaşlık, yardımlaşma gibi konulara büyük vurgu taptığını düşünüyorum.

 

 

 


Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Kabak Ve Havuç Spagetti

Herkese Merhaba! Şimdi tarifini paylaşacağım bu pratik yemek, bir çok amaç için kullanabileceğiz bir ape...

Bebek Bakımı Bilgileri

Benim henüz tecrübelerim yeni. Kızım şuan 3 yaşına girmek üzere, ilk doğduğu zamanlar bu günleri hayal etme...

Hem Serinleyin, Hem de Enerji Tasarrufu Yapın

  Eğer bu sıcak havalarda vantilatör ile serinlemeye çalışıyorsanız baştan söyleyeyim: Boşuna uğraş...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP