reklam

Eyvah Kalbim Kırıldı.!

Kitap & Çocuk Kitabı 22 Aralık 2017 - 15:36 703 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Eyvah Kalbim Kırıldı.!

Bu kitabın önce ismi insanın kalbini çalıyor , daha sonra da içinde ki resimleri… Kalben’in resmedilişi o kadar güzel olmuş ki. Al böyle o pofuduk yanaklarını sık sık dur. 🙂 Bu kitabı okuduğumuzdan beri de Bade Kalben’in hastası oldu. 🙂

Hikayenin içeriğini biraz anlayabilmek için kapağın arkasına bakarız ya, işte ben o anda dedim ki, ‘bu kitap benim bile hayatımda unutamayacağım bir kitap olacak, eminim.’ Evet, aynen bunları söyledim çünkü, kitabın arkası tam da şöyleydi….

Bazen hayallerin suya düşer ve kalbin ‘PIT’ diye kırılır. Kalben, o gün öyle üzülmüştü ki ne yapsa neşesi yerine gelmiyormuş. Sahi kırık bir kalp nasıl tamir edilir?

 

Kalben’in dondurmasının düşmesi ve daha sonrasında arkadaşlarının onu oyuna almamaları ile başlıyor hikaye. İnsanın çocukken yaşadıkları aklına geliyor. Hatta yetişkinlik hayatımızda bile insanların nasıl da hiç düşünmeden kalbimizi kırdıklarını hatırlatıyor. Kalben ne yapsa da kalbi hala acıyor, tamir olmuyordu. Tıpkı bizler gibi… Kalbimiz kırıldığında ne yapsak da geçmiyor o acı, o kalp ağrısı…

Kalpler kırılır ama hep öyle kalmaz, elbet sonunda tamir olur. Kalben de kalbinin nasıl tamir olacağını kitabın sonuna doğru buluyor. Böylelikle sonuç tatlıya bağlanıyor. Bu kitap her ne kadar çocuklar için olsa da yetişkinlerin de bir o kadar okuması gerektiğine hatta mutlaka okumaları gerektiğine inanıyorum.

En sevdiğim kısımlardan biri de kitabın sonunda bulunan bir öneri oldu. Buyurun;

” Bir gün kalbi kırık bir dostun çıkarsa karşına,
   bu kitabı götür ona. Kimbilir belki Kalben’in
   öyküsü sıcacık gülümsetir onu da…. “

 

Yazar: Elif Yemenici

Resimleyen: Elif Yemenici

Yayın Evi: Redhouse Kidz


Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Hayal Kız

  Uç bakalım, uç bakalım, havalara uç bakalım. P...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP