reklam

Kağıthane’de Çocukla Gidilebilecek Cafeler / Caffe Matte

Mekan 13 Mart 2017 - 16:42 661 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kağıthane, son bir kaç yıl içinde, hızla gelişen bir semt oldu. Özel okullar, kreşler, siteler, metronun da gelmesi ile harika bir yere dönüştü. Fakat bir eksik vardı. O da düzgün, kaliteli ve çocukla da gidilebilecek bir cafe. Haa, bir dee, doğum günü yapılabilecek bir yer.

Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir eksikliğin üzüntüsündeyken, Caffe Matte adında ki yeni açılan cafe’ye gittim. İçeri girdiğim an, işte bu dedim. Bu cafe’de görselik ilk dikkat çeken şey. Çünkü genel olarak semtin cafelerinde bir büfe havası hakim ve ailece gideyim ya da çocuğumu alayım gidip bir kahve içeyim denilebilecek türden değil. Caffe Matte’de ben çok güzel bir enerji aldım. Çocuğunla ya da tek başına gidip biraz kafa dinleyebilir, ofis olarak kullanabilir, kahveni içerken kitap bile okuyabilirsin.

Bu üstte gördüğünüz kara tahta, aşşağı yukarı her hafta farklı bir konsept ile karşınıza çıkıyormuş. Beni heyecanlandırdı ve bir daha gittiğimde ne ile karşılaşacağımı merak ediyorum. 🙂 Güzel Sanatlar Fakültesi’nde okuyan 2 pırıl pırıl gencin eserleriymiş.

 

Bade ile tiyatro sonrası cafe’yi keşfettiğimiz için, acıkmış bir haldeydik. Menüyü incelerken de ‘Ev Hamburgeri’ yazısını görünce hemen yetkiliye sordum. Ev yapımı köfte ile yapıldığını, kıymanın güvenilir büyük bir firmanın ürünü olduğunu söylediler. Bade’ye hemen ev hamburgeri söyledim. Gördüğünüz gibi çok sevindi ve tadı da enfestiii…

Çocukların ilgisini çekecek bir çok figür var içeride. Müzik deseniz çok hafif ve sakinleştirici. Bu sebeple dedim ya, alın kitabınızı çocuğunuz için de bir puzzle ve ya dergi, saatlerce dinlenin.

Menüde bulunan fiyatlar da beklenen hizmet ve cafe’nin kalitesine göre gayet uygun. Kahvaltı için de yine toplanıp gidilebilir. En çok sevdiğim şey ise, özel kahve seçeneklerinin olması.

Colombia’da üretilen kahve çeşitleri, soğuk ve sıcak kahveler, özel çekirdeklerden değirmende çektirilen türk kahveleri… Ben bir kahve aşığı olduğum için tüm hepsini deneyimlemek istiyorum. 🙂

Cold Brew isimli bir soğuk demleme kahve denedim ve evime giderken de kendime biraz türk kahvesi çektirdim. Bu uygulama da yine ayrıcalıklı bir yer olmasını sağlamış. Beğendiğin kahveyi satın alıp evine de götürebiliyorsun.

Spor sevenler ve yer arayanlar için de bir çareleri var. Cafenin ortaklarından biri spor eğitmeni ve cafenin altında bir spor salonu var. Özel günleriniz için de canlı müzik dinleyerek eşinizle güzel bir akşam yemeği yemek isterseniz, adres belli. 🙂

Benim hoşuma giden bir diğer uygulama ise, doğum günü organizasyonu yapılıyor olması. Çok uyun fiyata 25/30 kişillik bir organizasyon ile konuklarınızı bu cafede ağırlayabilir, özel bir an geçirebilirsiniz.

Cafenin sahipleri ile biraz sohbet ettim ve çıtayı çok yükselttiklerini ama Kağıthane’de ki büyük bir açığı kapadıklarını ilettim. İkisi de birbirinden sıcak kanlı, görüşleri güzel, hizmeti kaliteli insanlardı. Evime çok yakın olduğu için sık sık orada beni görebilirsiniz. Bu yazı da tüm Kağıthane’lilere duyuru olsun. 🙂


Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Barselona’nın En Eski Noel Pazarı: Fira Santa Líúcia

Bu yıl yılbaşı turları 2017 tatil alternatifleriniz a...

Çocukla Tekne Tatili

  Tekne tatili hep özendiğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir tatildi. Her sene istisnasız gide...

Myanmar’ın En Şahane 8 Yemeği

2017’de Avrupa turu yapmak yerine rotayı uzaklara doğr...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP