reklam

Kız Kulesi Ve Akıllı Bebek

Kitap & Çocuk Kitabı 08 Şubat 2016 - 17:38 465 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kız Kulesi Ve Akıllı Bebek

Hareketli Masallar Serisinden; Kız Kulesi

“Yüzyıllar önce İstanbul’da Bizans İmparatorunun çok güzel bir kızı varmış.İmparator kızını çok seviyor, onu herkesten, her şeyden kıskanıyormuş. Ama günlerden bir gün sarayın baş kahini ona çok üzücü bir haber vermiş.”

Kız kulesi, hikayesi ve bulunduğu yer itibari ile hepimizin gönlünde ayrı bir yeri etmiştir. İstanbul’un en özel mekanlarından biri haline de gelmiştir. Bu hikayeyi çocuğunuzla birlikte okurken hem yaşayacak hem eğleneceksiniz. Çünkü bir sayfada hikayeyi bulurken diğer sayfada da karakterlerin 3 boyutlu halini göreceksiniz.


4-8 yaş grubuna hitap eden kitabın 3 boyutlu olması yanı sıra küçük boy olması ayrıca avantaj diyebiliriz. Seyehat ederken rahatça taşınabilir, otobüste, uçakta kolaylıkla çıkarıp okuyabilirsiniz.

İstanbul deyince ilk akla gelen yerlerden biri olması ve boğazın eşsiz manzarası ile birleşince de çocukla tarihi gezi programlarının başında geliyor, kız kulesi. Gezi programı yapmadan önce mutlaka çocuğunuzla birlikte bu tarihi inceleyin.

Akıllı Bebekler Seti: Şekiller

Şekiller 3 vcd’den oluşuyor. Şekiller, Abc ve vivaldi’nin müzik cd’si. Ayrıca Hoş geldin bebek kitabını da yanında hediye olarak gönderiyorlar.

Şekiller vcd’sinde bilinen üçgen, kare, daire gibi şekiller ve renkler öğretiliyor. Bebeklerin en iyi öğrenme yöntemlerinden biri ççocukların oyunlarını izlemesidir. Bu vcd’lerin hepsinde çocuklar mevcut. Ayrıca renklerin parlak ve canlı olması da bebeğinizin kavrama yeteneğini arttırmaya yöneliktir.

Abc vcd’sinde çocukların gerçek hayattan bildikleri objeler kullanılarak büyüleyici bir anlatım tekniği kullanılmış. Büyük ve küçük harfler tek tek tanıtılıp nerelerde kullanıldığı da ayrıca gösterilmiş.

Konuşmaya yeni başlayan çocuğunuz için kelime hazinesi olarak da düşünebilirsiniz.


ETİKETLER:
Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyvah Kalbim Kırıldı.!

Bu kitabın önce ismi insanın kalbini çalıyor , daha sonra da içinde ki resimleri... Kalben'in resmedilişi o...

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Hayal Kız

  Uç bakalım, uç bakalım, havalara uç bakalım. P...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP