reklam

Köstebekgiller Masallar Diyarı Müzikali

Tiyatro 26 Şubat 2017 - 16:39 406 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Geçtiğimiz cumartesi günü, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde Orfe Organizasyon’un daveti ile, TRT Çocuk’un sevilen dizisi Köstebekgiller’in Masallar Diyarı isimli müzikal’ine katıldık.

Dekor olarak, ağaç gövdeleri ve mantarlar kullanılmıştı. Işıklandırmalar ve ara ara verilen sisler ile atmosfer değiştirildi. Bazı zamanlar fosforlu renkler ile görsellik zenginleştirildi.

Köstebekgiller ailesinden Süslü ve Boya çıktı, ilk olarak sahneye. Çocuklardan büyük bir alkış, kıyamet koptu. 🙂

Süslü ve Boyo her zaman olduğu gibi kardeş kavgası ile gösteriye başladılar.

Sonra Kösteban geldi ve meşhur gitarı ile şarkılar söyledi. Zaten oyun boyunca süren, şarkılar, şiirler, en keyifli kısımlardı.

Oyunun konusu; Süslü ve Boyo’nun annesi hastadır. Hasta olan annelerini iyileştirmek için çare arayan bu iki kardeş, Köstan amcalarından yardım ister. Köstan amca onlara, Masallar Diyarı’na gidip orada ki keçinin sütünden getirmelerini söyler. Bunu başarabilmek için yapmaları gereken tek şey, sevgi dolu olmak, dürüst olmak ve iyilikten şaşmamaktır. Süslü ve Boyo da yola çıkarlar ve Masallar Diyarı’nda yaşadıkları maceraya bizleri de ortak ederler.

Süslü ve Boyo bu macerada bir çok şey öğrendiler. En güzeli de, kavga etmeyi bırakmaları oldu. 🙂

Kardeş sevgisini, doğa sevgisini, ekolojik döngünün nasıl zarar gördüğünü ve bu zararın nasıl önleneceğini anlatan keyifli bir oyundu.


ETİKETLER:
Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP