reklam

Küçük Araba Ve Zaman

Kitap & Çocuk Kitabı 25 Ocak 2016 - 17:36 426 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Küçük Araba Ve Zaman

Her hafta 1 yaş ve 6 yaş çocuklar için kitap önerisinde bulunacağız demiştik.

Bu hafta yine ABC Yayınları’ndan seçtiğimiz kitaplar;

3D Hikaye Seti serisinden ; Küçük Araba

Çocukların ilgi alanlarına göre kitap seçimi demiştik. Hemen hemen her çocuğun ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz arabalar, canlı renklerin hakim olduğu, hareketli ve 3 boyutlu olan bu kitap çok geniş bir yaşa hitap ediyor.

Bu kitabı 1 yaş için seçtik. 15 aylık bir bebek için 3D kitapların erken olduğunu düşünebilirsiniz ama biz bunun tam tersini düşünmekteyiz. Kitaba ilgi duymasını sağlayacak en önemli özelliği, 3 boyutlu olması aslında.


Yırtar mı? diye korkmayın. Bırakın yırtsın. Yeterki kitap ile vakit geçirsin. Aman yırtar, koparır diyerek çocuğun elinden aldığımız için, ileride kitabı her zaman bir köşede duran, ulaşılamaz bir şey sanabilir. Kitapla da iletişimi kopmaya başlayabilir.

Çocuklarda kitap alışkanlığı erken yaşta edinilir. Eğer çocuğunuz kitaplara ilgi duymuyorsa, 3 boyutlu kitaplar mutlaka çocuğunuzu kendisine çekecektir. Özellikle erkek çocukları için araba bir tutku gibi görünse de, kız çocukları da bir o kadar düşkün olabilir.

Bu kitabı çocuğunuzla bir aktiviteye de dönüştürebilir, keşfedecek bir alan gibi de görebilirsiniz. Ağaçları, treni, yolları, inceleyebileceğiniz çok güzel bir alan…

Magnetic Play and Learn serisinden; Zaman

Bu kitap, 3 ve 7 yaş arasında ki çocuklara hitap etmektedir. ABC yayınları ile tanıştığımızda, en ilgimizi çeken seri; Magnetic Play And Learn serisi idi.

– İlk İngilizce Sözcüklerim,
– Sayılar,
– Şekiller,
– Hayvanlar
– İlk Sözcüklerim,
– Renkler,
– Taşıtlar,
– Eğlenceli Hayvanlar ve Eğlenceli Kıyafetler,

Serinin diğer kitapları. Bu kitapların en önemli özelliği; mıknatıslı parçalar içermesi.

Her kitap kendine ait meteryaller içermektedir. Bu meteryaller kitabın üzerindeki bölümde yer alıyor. Hepsini çıkarıp kitabı açtığınızda eğlence başlıyor. 🙂

Mıknatıslı parçaları kullanarak Zaman isimli bu kitapla oynayarak öğrenmenin temelini oluşturmuş olacaksınız. Kitabı kendi tamamlaması, hikayeyi kendi kurması da ona ayrı bir öz güven sağlayacaktır. Özellikle okul öncesi dönem için gerekli olduğu vurgulansa da okul dönemi çocuklar için de çok gereklidir. Özellikle 1. sınıflar için daha verim getirecek bir kitap olduğunu düşünmekteyiz.

Ayrıca bu kitabı bir avantaja da dönüştürebilirsiniz. Eğer ki programsız yaşayan bir çocuğunuz var ise onu bu kitap ile bir programa sokabilirsiniz. Mesela, diş fırçalama zamanı, uyku zamanı, oyun zamanı gibi terimleri bu kitap ile öğrenip uygulamaya da çalışacaktır.

Okul dönemi çocuğunuz için ise, saat kavramını en eğlenceli bu şekilde anlatabilirsiniz.

Kitabın içerisinde gördüğünüz gibi, kitabın her sayfasında bir saat boşluğu var. Kitabın sayfasında saatin kaç olduğu ve o saatte ne yapıldığı söyleniyor. Buna uyarak, mıknatıslı parçalar arasından o saati bulup, boşluk olan kısma yerleştirip hikayeyi tamamlıyor ve başka bir sayfaya geçiyorsunuz.

Bu seri, Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uyup, el yazısı ile hazırlanmış. E bu da bir avantaj. 🙂

Dip Not: El – göz koordinasyonu sağladığından özellikle otistik çocuklarda da kullanılmaktadır. Özel eğitime gereksinim duyan çocuklarda, dikkat dağınıklığında başarısı gözlemlenmiştir. 

Bu dip notu, www.rehabilitasyonkitapları.com ‘dan aldık.


ETİKETLER:
Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyvah Kalbim Kırıldı.!

Bu kitabın önce ismi insanın kalbini çalıyor , daha sonra da içinde ki resimleri... Kalben'in resmedilişi o...

Erkekler Kızlara Karşı

  Size Silvia Vecchini’nin 9-12 yaş grubu çocukları için kaleme aldığı, müthiş bir kitap tanıtmak i...

Hayal Kız

  Uç bakalım, uç bakalım, havalara uç bakalım. P...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP