reklam

Penguins On İce Oyunu

Oyuncak 10 Haziran 2017 - 18:45 607 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Penguins On İce Oyunu

 

Bugün sizlere 3 yaş ve üzeri için, portatif, hayat kurtarıcı bir kutu oyunundan bahsedeceğim. İnstagram’da Zekanı Keşfet sayfasından aldığım Penguins On İce oyununu Bade çok sevdi. Portatif olması ise benim en çok çok çokkk 🙂 sevdiğim kısmı oldu.

Cafe’de arkadaşlarımla sohbet edip kahvemi yudumlarken, Bade de bu oyunu oynuyor. Piknikte, otobüs ve ya uçak yolculuğunda, deniz kenarında, evde…. vs. çok rahatlıkla çocuğunuzun sıkılmasını önleyebilirsiniz. Vallahi benim için bir numara şuan, bu oyun. :))

 

 

Şimdi biz bu oyuna önce penguenleri inceleyerek başladık. 🙂 Mavi alanın buz tabakası olduğunu, Antartika’da ki evlerine benzediğini filan anlattım. Biraz hikayeleştirince işler daha bir değişti. 🙂 Önce zemini hazırlıyorsunuz. Lego gibi parçaları takıyorsunuz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi oluyor. Daha sonra Kolaydan zora 60 görevden oluşan kitaplığını açıp, görevleri yapmaya başlıyorsunuz.

Dikkat güçlendirmeye büyük faydası olduğu gibi, mantık yürütme ve planlı hareket etmeyi de öğreten bir oyun. 3 Yaş ve üzeri çocukların en çok ihtiyacı olan şey, onlara problem çözme becerisi kazandıracak oyunlar. Bu oyunda da bunu sağlayabilirsiniz.

 

 

Hem puzzle içeren hem de görevler ile karar verme yetisini güçlendiren bu oyun, Bade’nin tüm ilgi alanlarına hitap etmiş oldu. Şu aralar favorimiz..

 


Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Labirent Kutu Oyunu

Ödüllü bir oyun olan Labirent oyunu, yüksek düzeyde strateji gerektiren bir zeka oyunudur. 5 yaş ve üzeri i...

Barbie Scooter

Havalar güzelleşti, güneş içimizi ısıtmaya başladı. Durum böyle olunca da çocuklarımızı evde tutamaz hale g...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP