reklam

Sevgisiz Çocuk Büyütmek

Anne & Baba & Çocuk 15 Mart 2016 - 17:41 367 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Çocukluğunda sevgisiz büyümüş kişiler yeterince sevgi alamadıkları için, sevgisini nasıl paylaşması gerektiğini de bilemez. Böylece toplumumuzda kalbi taşlaşmaya başlamış kişiler yer alır. Kimi zaman çevre ve aile büyüklerinin baskısı ile sevgisini gösteremeyen ebeveynler, bu günün sevgisiz anne/babalarını yetiştirmiş oldular. Eh, o zamanlar öyleydi. Şimdi zaman çok farklı. Sevgiyi göstermek, iletmek, hissettirmek çok daha kolay. Fakat, yanlış anlaşılan bir şey var.!

Çocuğunuzu sevdiğiniz için istediği her şeyi yapma duygusu içinizi kemirir ve yaparsınız. Onunla saatlerce oyun oynarsınız, her gün bir yerlere götürürsünüz. Bunlar sizin içinizden kopup gelen sevginizin yaptırdıklarıdır. Ama, yanlıştır. Sevginin bunlarla hiç bir ilgisi yoktur. Çocuğunuzun her istediğini yapmak onun ileride hayat ile ilgili bir çok sıkıntı yaşamasına yol açar. Ya da saatlerce onunla oyun oynamak her anında ona müdahale etmek, ileride bir birey olarak hayata atıldığında psikolojik olarak zorlanmasına neden olur.

Anne/baba olarak hem onun bir birey olduğuna saygı göstermeli ve bazen onu hayatla başbaşa bırakmalı hem de, kurallarımız sevgimizi doğru bir şekilde ona hissettirmeliyiz. Sarılmak.. En basit sevgi göstergesi ve sevgiyi güçlü hissettiren bir temastır. Bol bol çocuklarınıza sarılmanızı öneririz.

Çocuklar o kadar akıllı ki, her şeyi hisseder ve anlarlar. Sıcacık bir bakış, dokunuş…. Ne kolay sevgiyi vermek. Unutmayın ki, sevgi her kapının anahtarıdır. Kalbi teslim alan, yumuşatan, iç ısıta en güzel şey; sevgidir.

Sevmekten korkmayın. Hissettirmekden de çekinmeyin… Şimdi çocuklarınıza sevgiyi yaşatın.!

Sevgiler

Selen & Sezen


ETİKETLER:
Sosyalanneler
sosyalanneler@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bebek İsimleri

    Beğendiğim ve Tavsiye Edebileceğim Bebek İsimleri  

Taşınmanın Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Biliyorsunuz ki ailede güven duygusu oluşturmak çok önemli. Yeni doğmuş bebeğimize güven bağı oluşturmak iç...

Labirent Kutu Oyunu

Ödüllü bir oyun olan Labirent oyunu, yüksek düzeyde strateji gerektiren bir zeka oyunudur. 5 yaş ve üzeri i...

2 Yaş Ve Üzeri Çocuğunuzla Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler – 5

Bade 2,5 yaşında oldu, bu sebeple de artık oyunlara olan ilgisi bir kat daha arttı. Dikkatini daha çok vere...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP